5. května 521, Turnov+420 481 323 123mrenicova@gmail.com7:30 - dle objednání

Jak mě zasáhla moudrost celostní medicíny

 

„ Jestliže o tom dokážeš snít, tak to dokážeš i udělat.“

Walt Disney

 

Po ukončení studia na LF UK v Hradci Králové – obor stomatologie v roce 1985, jsem pracovala jako stomatolog na zubním oddělení v Turnově. V roce 1992 jsem přerušila mateřskou dovolenou, neboť se začalo chystat privatizování stomatologů. Můj původní obvod byl již obsazen a po privatizaci jsem měla málo pacientů. Na jaře 1993 mě oslovil článek MUDr. Josefa Jonáše o metodě EAV. Mimo jiné v něm uváděl, že je tato metoda prospěšná také pro stomatology. Chtěla jsem se dozvědět více, tak jsem pana doktora oslovila a on mi poslal pozvánku na Mezinárodní konferenci EAV na zámek Kozel a přihlášku na právě začínající kurz EAV.

Tady začala moje cesta za poznáváním jiných metod v medicíně. Víkend na zámku byl úžasný, informace jsem hltala plnými doušky a už tehdy jsem věděla, že „tohle je to ono“ co bych se chtěla dozvědět. Původní záměr nové pracovní příležitosti se změnil v nadšení a celoživotní studium se stalo mojí srdeční záležitostí.

Narodila jsem se ve znamení Býka s ascendentem ve Lvu. Celkem pragmaticky založené znamení, které stojí nohama pevně na zemi a nemá připevněná křídla. Proto jsem asi potřebovala nějaký hmatatelný důkaz o tom, že tyto metody, to „něco mezi nebem a zemí“, opravdu fungují. V té době jsem mimo jiné také měla možnost poprvé na vlastní kůži zažít působení léčitele, který mi po telefonu vyléčil vřed na dvanácterníku. Do té doby pro mne nepředstavitelná zkušenost mi pomohla od úporné bolesti pravé ruky, se kterou se již nedalo pracovat. Vysvětlím: oslovila jsem léčitele s problémem bolestí ruky, on mi ale vyléčil vřed a bolest ruky se ztratila. Klasická medicína mi nasadila silná analgetika (léky na bolest). Nezabírala. Nechápala jsem tehdy souvislosti. Teprve při studiu akupunktury jsem si vše propojila. Na místě malíčku ruky vede dráha tenkého střeva. Tedy problémy dvanácterníkového vředu se projevily na dráze tenkého střeva na ruce. Tím, že jsem brala silná analgetika, která zatěžovala zažívací systém, se bolesti ruky ještě stupňovaly. Začala jsem tušit, že budou fungovat asi i jiné energie.

A potom přišla velká rána, která mě opravdu posunula o veliký skok kupředu. Vesmír mi seslal opravdu těžkou zkoušku, abych se utvrdila v tom, že moje cesta, na kterou jsem se vydala, je opravdu ta správná. Moje rodina se stala obětí těžké autonehody. Když jsem se dozvěděla, že mojí mamku, taťku a syna( 1,5 ročního )převezli do nemocnice v Tanvaldu, byl to pro mne velký šok.Práce PÁNŮ DOKTORŮ byla opravdu excelentní, ale později přišly i komplikace, se kterými si klasická medicína nevěděla rady. Díky informacím, které jsem v té době již měla, jsem nasadila všechny síly a poprosila o pomoc léčitele, bylinkáře, homeopaty…., abych podpořila práci lékařů a moji blízcí se mohli opravdu uzdravit. Největší zranění měl můj otec a bez podpory již výše zmíněného léčitele by tu s námi již nebyl. Nebudu zde vyjmenovávat všechny komplikace, to by bylo na dlouhé povídání.

Tato zkušenost byla tím velkým skokem, kdy jsem přestala přemýšlet o tom, jestli „ to“ funguje. Prostě je to tak. A pokud někdo nazývá homeopaty „ vyplachovači lahviček a polykači kuliček“, jenom se usměji a vím své. Na kurzech, které jsem za těch dvacet let absolvovala, jsem potkala spoustu kolegů, kteří se k celostní medicíně dostali také přes utrpení svých blízkých nebo přes svoje choroby. Vždy, když klasická medicína nenalézala komplexní řešení, začali vyhledávat i jiné cesty, jak pomoci. Proto začali studovat celostní postupy.

Takto začala moje cesta za poznáváním nových světů, nových možností a úžasných uzdravení.

Sedím tady a píšu. Je hluboká mrazivá noc. Všechna adventní světýlka už zhasla, zřejmě důsledek ekonomické krize. Šetříme energii. Ještě nedávno zářila výzdoba celou noc, dnes je tomu jinak. Co nás ještě čeká? Co si zasloužíme? Všechno, co existuje v čase, má rytmus a vzorec.

Na závěr mého povídání bych chtěla v tento adventní čas popřát všem lásku, toleranci ke svým bližním a nalezení vlastní správné cesty. Můžete si užívat života, pokud pracujete se zákony ducha, jež jsou vyšší než zákony hmoty.

 

1 komentář:

Mgr. Alois Komorous21.5.2015 z 11.24Zareagovat

Vážená paní doktorko, těší mne, že jste se na tuto cestu dala, i když to na začátku asi nebylo jednoduché. Byl jsem na školení v Klánovicích a slyšel o Vás, tak jsem si uvědomil, že jsme se nějak ztratili z dohledu. Budu pracovat právě s Oberonem a Plazmou, zatím mám Salvii. Moc mne potěšilo, že jsem na Vás zase narazil a je skvělé, že takto pracujete, protože řadě pacientů zcela jistě pomůžete efektivněji. Rád zase naváži kontakt. Navíc jsem již dříve publikoval článek o amalgámu, který jsem dělal se stomatologem a rád bych jej aktualizoval. Uvítal bych proto Vaše praktické zkušenosti. Srdečně zdravím – A. Komorous

Menu